Dyskusyjny Klub Filmowy "Niespodzianka"

Przedsięwzięcie współfinansowane
przez Polski Instytut Sztuki Filmowej
Polski Instytut Sztuki Filmowej

marzec

23.03.2023, godz. 19:15

Niebezpieczni dżentelmeni,

reż. Maciej Kawalski, Polska 2022, 107 min.
Tadeusz Boy-Żeleński (T. Kot), Witkacy (M. Dorociński), Joseph Conrad (A. Seweryn) i Bronisław Malinowski (W. Mecwaldowski), cztery znakomitości zakopiańskiej bohemy budzą się po mocno zakrapianej, całonocnej imprezie. Głowy pękają im od kaca, nikt nic nie pamięta, a sytuacji nie poprawiają znalezione na podłodze zwłoki nieznanego mężczyzny. Dodatkowo do drzwi domu dobijają się właśnie stróże prawa, a to dopiero początek kłopotów. Rozpoczyna się wyścig z czasem, w którym bohaterowie muszą uwolnić się nie tylko od podejrzeń, ale także od równie niebezpiecznych środowiskowych plotek i jak najszybciej wyjaśnić zagadkę tajemniczej śmierci. Wkrótce za sprawą tych błyskotliwych i uwielbiających ryzyko dżentelmenów tętniące kulturalnym życiem Zakopane stanie się tłem wielkiej intrygi, w którą zamieszani będą gangsterzy, artyści i politycy, w tym Zofia Nałkowska czy Józef Piłsudski. Na drodze bohaterów stanie również Lenin we własnej osobie, który akurat zawitał do Poronina…

30.03.2023, godz. 19:15

Holy Spider,

reż. Ali Abbasi, Niemcy, Francja, Szwecja, Dania 2022, 116 min.
Oparty na faktach thriller w duchu filmów Davida Finchera, a jednocześnie bezkompromisowy obraz współczesnego Iranu. Dziennikarka tropi seryjnego zabójcę w mieście Meszhed. Religijni przywódcy, policja i media nie kryją cichego podziwu dla fanatyka, który „czyści” ulice z zepsucia i grzechu.

 

BILET NORMALNY: 11 ZŁ
BILET ULGOWY (MŁODZIEŻ UCZĄCA SIĘ POWYŻEJ 16. ROKU ŻYCIA, EMERYCI, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE): 8 ZŁ
KARNET: 33 ZŁ;
KARNET ULGOWY (MŁODZIEŻ UCZĄCA SIĘ POWYŻEJ 16. ROKU ŻYCIA, EMERYCI, OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE): 24 ZŁ;
Kontakt: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Dominik Wierski, tel. 52 321 00 81, wew. 317. Bilety i karnety do nabycia w portierni Pałacu Młodzieży przed seansami.